Klub policajnej histórie Lučenec

 

     "KLUB POLICAJNEJ HISTÓRIE" si Vás dovoľuje požiadať o podporu nášho občianskeho združenia formou Vyhlásenia o poukázaní sumy do výšky 2% zapladenej dane.

     Určite každý z Vás si položí otázku na aký účel by sme chceli získané financie využiť? Cieľ využitia získaných prostriedkov sme si v našom občianskom združení stanovili už dávnejšie. Je to predovšetkým postavenie pamätníka príslušníkom ozbrojeného bezpečnostného zboru , ktorí položili svoj život pri výkone služby na území Slovenskej republiky.

     Do dnešných dní sa nám podarilo zosumarizovať 216 mien príslušníkov ozbrojeného bezpečnostného zboru, ktorí zahynuli pri výkone služby na území nášho štátu od roku 1918 do súčasnosti. V časovom horizonte cca do konca mesiaca apríl 2016 by sa virtuálny pamätník s menami týchto príslušníkov mal objaviť na stránke nášho združenia a do konca mesiaca november 2016 máme v úmysle postaviť v krásnej slovenskej prírode kamenný pamätník s menami padlých kolegov.

     A prečo práve v lone slovenskej prírody? Na túto otázku je odpoveď veľmi jednoduchá. Čistá slovenská príroda je čistá tak ako srdcia padlých príslušníkov a je absolútne irelevantné v akej dobe a režime slúžili. Každý jeden z nich prisahal, že bude chrániť česť, spravodlivosť a bezpečnosť našej krajiny a preto si takýto pamätník určite zaslúžia. Veď to neboli len čísla, ale predovšetkým otcovia, manželia, synovia...

     Ak sme Vás aspoň trochu našou myšlienkou zaujali, poprosíme Vás aby ste premýšľali o tom, komu svoje 2% zaplatenej dane poukážete. A keby ste sa rozhodli, že podporíte naše občianske združenie boli by sme Vám za to úprimne a srdečne vďační.

 

Klub policajnej histórie Lučenec,
Ulica Ľudmily Podjavorinskej č. 8, Lučenec,
IČO: 42309671

Tlačivo na stiahnutie

 

 

Joomla templates by a4joomla