Klub policajnej histórie Lučenec

 

kphsphslucenecipaerb

 

IV. KONFERENCIA POLICAJNÝCH HISTORIKOV
p o d  z á š t i t o u  g e n . J U D r . M a r i a n a  S l o b o d n í k a

bbsk

 

Klub policajnej histórie Lučenec, Slovenská policajno-historická spoločnosť, Mesto Lučenec, Slovenská sekcia IPA  Vás pozývajú na IV. ročník Konferencie policajných historikov so zameraním na históriu bezpečnostných zložiek na území Slovenska.

 

Konferencia sa uskutoční   25. a 26. mája 2017 v Lučenci
v priestoroch Historickej budovy radnice

Cieľom konferencie  je prezentovať poznatky získané pri výskume predmetnej problematiky, ale aj osobnéskúsenosti a spomienky policajných funkcionárov .

V meste Lučenec sa vďaka jeho strategickej polohe na slovensko-maďarských hraniciach sústreďovali policajné, žandárske aj vojenské zbory. Už v období vzniku Československej republiky tu existovalo Veliteľstvo žandárskeho oddelenia , v októbri 1923 tu zriadili aj štátnu políciu v podobe Štátneho policajného úradu. Po II. svetovej vojne v Lučenci vzniklo Oblastné veliteľstvo Národnej bezpečnosti a škola ZNB 1. stupňa.

Panely konferencie sa budú venovať republikovej a regionálnej histórii bezpečnostných zložiek, osobnostiam policajnej histórie, vývoju p olicajných služieb a policajnej symbolike.

Konferencia je určená odbornej aj laickej verejnosti .
Rokovacími jazykmi konferencie sú slovenský a český jazyk.

 

Informácie: www.kph.ilumin.sk, www.sphs.sk                       Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.


kubiniho lc

Joomla templates by a4joomla